• +371 2934 8820 +371 2940 8892
Kvalitatīva dūnu sega un spilvens jūsu gultai! Izvēlies Latvijas preci!
blog.rss

JAUNUMI

Kas ir frizieris

Kas ir frizieris

Cilvēka stilā frizūrai ir tik pat liela loma, kā apģērbam. Taču, ja apģērbu mēs pārsvarā izvēlamies paši, tad frizūras veidošanu esam pieradušu uzticēt profesionāļiem- frizieriem. Runa nav tikai par to, ka veidot matu griezumu sev ir tehniski sarežģīts uzdevums, bet gan par to, ka frizieris pirmkārt ir mākslinieks.----- Apgūt šo profesiju cilvēki sāka jau senatnē, praktisku iemeslu vadīti, taču diezgan ātri matu sakārtojums kļuva par cilvēka individualitātes simbolu. Romas patricieti no parastā pilsoņa atšķīra ne tikai toga, bet arī labi sakārtoti un kārtīgi apgriezti mati.

Šodien matu sakārtojums nenorāda kārtu, bet tas joprojām ir un paliek par cilvēku vizuālās pašizpausmes līdzekli, bet frizieris par radītāju, kurš īsteno iecerēto. Viņš vienmēr seko mūsdienu kultūras  izmaiņām, jo šo profesiju apgūst visa mūža garumā. Nepārtraukti mainīgās modes tendences, liela tehniku un instrumentu izvēle liek frizierim apgūt desmitiem jaunu iemaņu un pastāvīgi attīstīt sevī radošās īpašības.

Frizieris

Nevar aizmirst arī lielu fizisko slodzi, kura gulstas uz profesionāli: darba dienu viņš pavada kājās, bet  elegants šķēru lidojums ap Jūsu matiem- ir ilgu treniņu rezultāts. Daudziem frizieris kļūst par draugu un biedru, ar viņu mēs apspriežam savu dzīvi, runājam par lietām, kuras ir tālu ārpus profesijas rāmjiem.

Kā redzam, frizierim nepieciešamo iemaņu kopums ir plašs, kas padara šo amatu gana sarežģītu apgūšanai, bet jo vērtīgāks kļūst labs speciālists. Pēc aptauju rezultātiem, vairāk kā 90% respondentu atzīmē, ka šī profesija ir pieprasīta, kas nozīmē, ka būt frizierim nozīmē daudz vairāk, kā tikai veidot frizūras.